İstanbul Su Kaçağı Bulma

ertentesisat-iletisim-bilgileri

Su Tesisatı Nasıl Oluşur?

Su kaçağı; ev ve iş yerlerindeki tesisat borularında oluşan arızalanma ya da binanın yapımı sırasında kullanılan yanlış ve kalitesiz tesisat malzemelerinin zaman içinde deformasyonuyla meydana gelen su tesisat arızalarının genel adıdır.

Su kaçağı çoğu zaman üst komşunuzdan size akan ya da sizden alt komşunuza doğru akan su ile fark edilir. Bu durum farkedildiği anda su sızdıran dairenin tüm vanalarının kapatması gerekmektedir. Sonraki aşama olarak ise su kaçağının yerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Erten Tesisat’ta su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kaçak su tespiti sırasında hiç bir şekilde gürültü oluşmaz ve kırma, dökme gibi tadilat türü bir işlem yapılmaz. Elektronik cihaz su kaçağının yerini noktasal olarak belirleyecektir.

Tespit Aşamasında Kullanılan Cihazlar Nelerdir ?

  • Akustik dinleme cihazları ile, apartmanın tesisatındaki tüm hatlar dikkatlice kontrol edilir. Su kaçağı eğer temiz su tesisatından meydana geliyor ise akustik dinleme cihazları ile kaçağın yeri kolaylıkla tespit edilir.
  • Su kaçağı eğer atık su tesisatından meydana geliyor ise, kameralı cihazlar ile tesisat boruları görüntülenir ve bu şekilde su kaçağının yeri kolaylıkla tespit edilir.

Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu ?

Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme işlemi gerçekleşmediği gibi gürültünün bile olması imkansızdır. İşlem kısa sürede kolaylıkla gerçekleştirilecektir. Kısaca günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

  • Kombideki su barı sürekli düşüyorsa,
  • Parkelerde kabarma oluyorsa,
  • Su faturası normalin çok üstünde geliyorsa
  • Evde rutubet kokusu, duvarlardaki sıvalarda dökülmeler mevcutsa,
  • Tüm vanalar kapalıyken bile su saati dönmeye devam ediyorsa gizli su kaçağı olma riski oldukça yüksektir.

Erten Tesisat Su Kaçağını Nasıl Tespit Eder?

Daha eski yöntemler ya da cihazlar ile sizi fazlasıyla yoran kaçak su tespit yöntemlerinin yerine modern araçlar ve sistemlerle birlikte sizlere hızlı ve garantili kesin çözümler sunuyoruz. Gizli ya da açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında hızlıca sonuca ulaşıyoruz. Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını kolaylıkla bulur.

Bunların yanı sıra su kaçak tespit cihazımız belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulacak ve ekibimiz size o sıradaki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verecektir.

Erten Tesisat İletişim

Bize ulaşın, tüm sıhhi tesisat sorunlarınızı hızlı ve garantili bir şekilde çözelim.

Su kaçağı tespiti ve müdahalesi için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz:

0 (212) 538 39 40

0 (533) 602 61 01